24. říj, 2018

JAK NALÉZT VNITŘNÍHO MUŽE

 

Popíši zde svou zkušenost. Tato může být inspirací jiným ženám nebo pouhým příběhem pro každého.

Již jako dívce se mi líbili muži s modrýma očima a světlými vlasy. Uchvacoval mě pohled těch modrých očí a lesk světlých vlasů. Když takový muž na mne pohlédl a naše zraky se setkaly, zůstala jsem jako přikovaná k zemi neschopná pohybu. To se mi děje dodnes. Celý život se mi do cesty pletl blonďák s modrýma očima, ale jen v mých snech. Skutečnost byla pravým opakem.

Jednou jsem tak přemýšlela, proč se ve svých snech a myšlenkách stále vracím k blonďákovi s modrýma očima.  Proč mě tak uchvacuje pohled mužských modrých očí? Proč celá taju a topím se jako sněhová vločka, když se takový muž objeví v mé blízkosti? Až jednou přišla odpověď.

Je to tvůj vnitřní muž! Proto tě zaplaví ten příjemný pocit známosti, když někoho podobného potkáš. Potkáváš esenci sebe sama, setkáváš se se svou vnitřní mužskou částí, která je tebou stejně jako ty sama. Nejsi jen ženou, kterou jsi nyní projevena ve fyzické formě, jsi vším a okolní svět ti stále nabízí mnoho možností se uzřít. Pak už jen postačí se poznat a přijmout fakt, že i tohle jsi ty.

Takto jsem objevila svého vnitřního muže. Říkala jsem si…A co s tím dál? Znovu přišla odpověď: Uvědom si jej! Uznej jeho existenci!

Netušila jsem sice, jak to mám udělat, tak jsem si představila, že je tento blonďák s modrýma očima uvnitř mě a dívá se na svět mýma očima stejně jako já. Ihned jsem pocítila, že jej opravdu v sobě vnímám, doslova jsem cítila jeho existenci a zároveň jeho sílu. Bylo to jako bych objevila nového nájemníka ve svém těle. Pochopila jsem, že se tady na Zemi projevuji jako žena, ale uvnitř mě bydlí vnitřní muž, vnitřní dítě, matka, otec a kdokoli další, koho jsem si schopna uvědomit a připustit jeho existenci. Pouhé uvědomění postačilo k tomu, že se samy od sebe začaly dít změny v mém reálném životě. Tyto změny zde nechci popisovat, jelikož si myslím, že to není směrodatné a každý to bude mít jinak, právě tak, jak to potřebuje a je pro něj nejlepší. Co však vím je, že vliv tohoto procesu okamžitě pozná, protože změny jsou opravdu znatelné a zásadní.

Ale aby měl příběh konec, zmíním přece jen, co se dělo dál. Tam, kde jsem do té doby musela vynaložit fyzické úsilí, přichází pomoc. Sama netuším, jakým způsobem se mi daří prokličkovat mezi těžkostmi, vše se vyvíjí tak, abych já mohla zůstat v ženské energii. A pokud se stane, že se taková situace znovu objeví, jen si rychle vzpomenu na svého blonďáka s modrýma očima a v duchu mu říkám: „Promiň, zase ti lezu do zelí, už tě nechám pracovat.“ A skoro ihned se vše krásně vyladí, abych mohla s lehkostí proplouvat.