MOUDROST VHLEDU

20. pro, 2019

Obsah mého deníku se neodvozuje od denního dění, ač jsem to měla v úmyslu. Spíše je veden "po novu"/ v nových energiích, kdy jsem vedena psát nebo spíše, kdy je možné psát. 

 

 

 

 

20. zář, 2019

Včera ráno jsem psala shrnutí od neděle 15. 9. 2019 a jen co jsem je zveřejnila, se ten zdánlivý klid proměnil v chaos a obrovskou vlnu smutku. Opět se vynořuje velký až bych řekla empirický smutek ačkoliv v realitě nemá to pravé opodstatnění. A ne jen smutek, situace se hrotí do extrémů, tvoří chaos a nepochopitelnost. Zmatky, krizové, destruktivní situace se střídají s klidem, kdy zůstává rozum stát nad tím proč nás to tolik rozčílilo, rozvibrovalo, když se to vzápětí tak lehce napravilo. Co se dále děje je, že vidíme něco a po chvíli zjišťujeme, že to tam není. To se možná děje častěji, ale co je zajímavé, když to vidí dva lidi, navzájem si to potvrdí a oba jsou paf, kam to zmizelo či co to tedy viděli, když to teď neexistuje.Nebo jdeme k někomu s nějakou novinou a ten člověk říká, ale to já už vím, však jsi mi to říkala. A já jen zírám, protože jak jsem mohla říci něco, co jsem s dozvěděla před chvílí a s tímto člověkem mluvím až nyní. A co je na tom nejzvláštnější je odpověď karet na dotaz, proč se tak děje. Karty hovoří o klidu, hojnosti, spokojenosti a lásce.

Tak nevím.Opravdu se dějí divné věci.

 

 

 

16. zář, 2019

Mnozí jsou stále ještě v pocitu vnitřního tlaku až přetlaku. Jde o podobný proces jako v přírodě, jak když rostlina vypudí svá semena. Není potřeba nic dělat, jen být a mít s procesem trpělivost, jelikož semena čekají na svou chvíli. V člověku pracuje jeho mužská složka a proto se může cítit jako mužský orgán před výronem semene. Já vím zní to asi divně, ale takto mi to přišlo, jako nejbližší přirovnání. Celé toto psaní je takové vytržené z kontextu, vztahuje se k dění v těchto dnech a možná někdo nerozumí, pak je potřeba se více do sebe ponořit a hledat rezonanci s psaným. Vyšla mi karta Ďábla a Slunce, pak Rytíř holí. Z toho je znát ta převaha mužské složky, která čeká na svou chvíli projevu. A je to velmi spojené se sexualitou s plozením. Semeno uzrálo a čeká na svou chvíli, kdy bude vysláno do další tvorby, dalšího procesu a připravilo se na svůj růst. Také jakoby jsme se my sami spojovali se svým jádrem uvnitř, se svým semínkem, z kterého jsme vzešli a je naší nejčistší podstatou a pak mohlo dojít k jeho výronu a zasetá do úrodné půdy, což se může projevit jako počátek něčeho, co se jen odstartuje, ale pak je uloženo pro přípravu na další růst a dlouho se s tím nic nebu de dít. Proto se nelekejme, protože ten čas přijde. My se zatím budeme věnovat jiným věcem, které život přinese. A nebo se budou dít věci, které s výše zmiňovaným jakoby nebudou mít nic společného, ale jen zdánlivě, protože pod povrchem se bude odehrávat důležitý, významný růst pro další tvoření. Některá semínka totiž už zapadly na své místo a chystají se k vypuzení prvního kořínku, to také může působit v člověku pocit tlaku. Ještě bych to mohla shrnout slovy, semena se oddělují od svého tvůrce aby započaly vlastní tvorbu.

To jen tak po víkendu, krátké shrnutí procesů, které vnímám a v rychlosti je sem píšu, jelikož nemám na více času. Je to možná takové zmatené, ale sdělení bylo naléhavé, tak snad bude mít pro někoho smyl.

 

 

 

12. zář, 2019

Včera večer přišlo uvědomění toho, co je mou srdcovkou. Vím to již dlouho, ale jakobych stále neviděla to nejviditelnější, nejjasnější a zároveň pro mě nejjednodušší. To, co celý život dělám, co mi přišlo jakože "to nic není a takto to má každý", tak toto je vodítko nebo doslova návod na můj profesní i osobní život. Nebudu zde prozrazovat o co jde, samo se to ukáže, jelikož se chystám TO použít pro další mou tvorbu. Myslím si, že každému se v těchto dnech něco odhalí nebo už odhalilo. Něco, co znamená průlom v dosavadním směřování. Je to vlastně ona osobní síla, o které píšu v příběhu na tento týden. Sedmička pohárů je karta, která hovoří o tom, že sice máme mnohá naplnění, ale my přesto chceme to, co cítíme jako své jediné to autentické. A právě to se ukazuje. Přesně to, co je naše a nikdo jiný to nemá. Prožitkem bolesti, smutku a kdoví čeho ještě jsme odložili/odpustili něco ze sebe. To něco nás chytalo na udičku a proto jsme nemohli dříve uvidět, kdo jsme. 

Dnes byl den poněkud klidný, ale večer jsem opět cítila změnu ovlivněnou včerejším uvědoměním. Nelze ještě říci čeho se přesně týká, přesto něco je cítit ve vzduchu. Čtyřka disků z výkladu může být tím, kdo napoví. Tak jsem zvědavá na zítřejší den, jak se ta čtyřka projeví.

 

 

 

11. zář, 2019

Včera hluboký smutek se vynořoval kdoví odkud, rozbrečelo mě kde co, ale společné téma ve všem "spokojená rodina". Trvalo to celé odpoledne a tlak a bolest předchozích dnů se tímto uvolnily. Ten smutek bych nazvala čímsi, co vzniklo někdy v pradávné minulosti, nazvala bych to archaickým smutkem. Bolest různě po těle mi říká, že to jsou přesně ta místa, kde sídlí bloky na fyzickém těle. Tam kde je zápis na mentálním těle bolí hlava, což jsem také měla, ale ne tak intenzivně. Dnes je smutek naprosto pryč. Hurá!!! Konečně úleva a pocit odlehčení. Jen cítím bolest v pánvi, to přičítám změnam na buněčné úrovni v rodu. Vždy, když cítím bolest a tlak na pánvi, vnímám to jako ozdravení rodu a přepis DNA. No a je večer a je mi tak nějak čerstvo, po těch minulých dnech je to nesmírně osvěžující.